Deprese, syndrom vyhoření

Čvc 18, 2014
Publikoval: Romana Kvapilová
3176 přečtení

deprese

 

-opakovaný neúspěch

-bezvýchodná situace

-přetrvávající problémy ve vztazích

-ztráta zaměstnání

-špatná finanční situace

-dlouhodobé zdravotní problémy

-ztráta někoho blízkého

To všechno a mnoho dalších životních situací a traumat jsou příčinami dnes masivně rozšířených psychických problémů, jako jsou různé stupně onemocnění   deprese, až po stav, kterému se říká syndrom vyhoření. Postupem času začne u člověka převládat pocit bezmoci a beznaděje, a přestává řešit svou situaci. Začíná mít pocit, že je zavalený problémy, které nemůže zvládat. V lepším případě se uchýlí k dlouhodobé léčbě antidepresivy, v tom horším přijdou na řadu návykové látky, různé formy sebepoškozování, agrese, nebo naopak úplná apatie a neschopnost dělat i běžné věci,  a v poslední řadě, když všechna řešení selžou, přicházejí myšlenky na smrt. Čím méně zvládá nějakým aktivním způsobem reagovat na svoji situaci, stav se prohlubuje a tím se stává stále více beznadějný.

Techniky Faster EFT dokážou pomoct 

-Psychicky se vyrovnat se stávající situací. Zpracování součastných emocí, které člověka trýzní po celý den, a někdy vedou i k problémům s nespavostí, přinesou okamžitou úlevu. Naučíte se hned na první terapii, jak si „pracovat“ kdykoli a kdekoli na těch, které se během sezení ještě nestihly projít, nebo na nových, které by se objevily později.

-Odstranit psychický dopad předešlých problémů a neúspěchů. Postupně se pomocí technik ťukání odpojí negativní emocionální náboj z každé vzpomínky, která se vám mučivě vrací a opakovaně připomíná váš neúspěch, nebo bolest. Taková vzpomínka, ke které se už neváží žádné negativní emoce se pak stává pouze informativní, lze z ní čerpat ponaučení, využít předešlé zkušenosti do budoucna (tedy nezmizí), ale přestává mít vliv na to, jak se cítíte dnes! Tento výsledek je již trvalý u každé zpracované vzpomínky. S naučenými technikami si pak můžete doma pohrát s jakoukoli další vzpomínkou, která se vám třeba na sezení nezdála v té chvíli tolik důležitá, nebo si vybrat jakoukoli další, která vás napadne, a pracovat s ní tak dlouho, dokud z ní nebudete mít jen „dobrý“ pocit.

Přetnout ten uzavřený kruh stresu a vrátit člověka do života bez zátěže minulosti a strachu z budoucnosti.To, jak se cítíte dnes a váš strach z budoucnosti má své kořeny pouze a jedině ve vaší minulosti – ve vašich předešlých zkušenostech se životem. To, jak jste vnímali vše ve své minulosti má vliv na to, jaký máte nyní pohled na svůj život, na svět kolem vás a na vás samotné (sebehodnocení)! Pokud se vám podaří zbavit se té zátěže negativních vzpomínek, tak se změní neuvěřitelným způsobem vaše DNES.

-Motivovat k ještě lepšímu užívání si života, než jste kdy tušili, že je možné. Lidé, kteří se touto cestou „uzdravili“, pochopili, jak funguje naše podvědomí. Začali své poznatky a dovednosti využívat ke svému prospěchu a ne málo z nich se během několika měsíců ze svého dna vyhouplo o několik pater výš, než byli před tím – než se jejich život začal rozpadat. Jsou z nich úspěšní a spokojení, zdraví lidé a mají vyrovnané vztahy s ostatními i sami se sebou.

Věřte, že vždycky je ještě nějaká další možnost, než jen všechny ty, které jste už zkusili! Nějaká naděje.

„Pročištěný počítač od nevyžádaných, neaktuálních a kontraproduktivních programů, které zahlcovaly systém najednou začíná fungovat rychleji,  je spoustu místa na nové a ty užitečné se mohou znovu aktualizovat. Operační systém se stává výkonný, i když to už vypadalo, že je k ničemu.“