Rád bych se podělil o zkušenost s EFT faster, konkrétně s paní Kvapilovou. EFT jsem absolvoval již dříve. Úleva veliká, ale EFT faster s paní Kvapilovou je asi 100x silnější. Nebudu zde vypisovat v jakých konkrétních věcech mně pomohla. Důležitější pro mě je, že mě naučila s faster EFT zacházet. S ní jsem si „odťukal“ cca 8 věcí, ale sám jsem si díky „návodu“ odťukal dalších cca 40. Řekl bych, že mně to úplně změnilo život., za což jí moc děkuji. Umí výborně najít souvislosti mezi tím, co člověka tíží a jeho minulostí. Její dotazy na mé dětství mě fakt dostaly. Myslím, že je velmi empatická, její přístup je individuální, velmi přátelský a přesto profesionální. Osobně jsem ji už více lidem v mém okolí doporučil. Jsem rád, že jsem „náhodným výběrem“ narazil zrovna na ni.
O metodě EFT mi řekl můj přítel – léčitel, který bohužel 3 měsíce po té zemřel. Vzala jsem to jako znamení pro mne, vyhledala jsem EFT na netu a samozřejmě při tom narazila i na Faster EFT. Potom jsem shlédla všechna dostupná videa s Robertem Smithem a začala jsem hledat někoho, kdo se učil přímo u něj a pracuje i on line a tak jsem poznala Romanu Kvapilovou. Požádala jsem o terapii a její přístup byl pro mne v té chvíli balzám na duši, Romana je milá, příjemná a při terapii mi vždy pomohla. Můj případ byl složitý, deprese – jednoznačně kvůli dlouhodobému a stálému stresu a z ní plynoucí těžké fyzické projevy, kolapsy, záchvaty bolení zubů – projev trojklanného nervu, bylo toho hodně. Bylo toho mnoho k řešení a protože mne metoda EFT doslova uchvátila, chtěla jsem se ji i naučit, takže jsme nakonec dohodly s Romanou absolvování kurzu on line. Dostala jsem vždy dopředu manuál k prostudování a potom jsme jej následně po skypu rozebraly. Potom jsem již pokračovala sama, jak s léčením, tak studiem. Rozhodně mi to hodně dalo a ještě po skončení kurzu jsem s Romanou komunikovala po skypu, když jsem chtěla něco vysvětlit. Romana je ochotná, milá, přesto přistupovala ke všemu profesionálně a maximálně se snažila pomoci.

Díky Romano

Dlouhou dobu jsem trpěl bolestmi zad. Klasická medicína nebyla schopna mne vyléčit. Uklidňovali mne slovy, že na to mám věk, že to má každý druhý atd. Nechtěl jsem se s tím smířit. Bolesti bývaly nesnesitelné. Až mi kamarádka poradila terapii u paní Kvapilové. Vysvětlila mi, ze její terapie spočivá v odstranění příčin. Odstraní li se příčina, nejsou ani následky. Přiznávám, že jsem tomu zpočátku moc nevěřil, ale bolesti neustávaly, a tak jsem si řekl, že nemám co ztratit. S paní Kvapilovou jsem absolvoval dvě sezení. Po prvním sezení jsem začal věřit, že to funguje. Můj stav se začal zlepšovat. Na druhém sezení jsme za to pořádně vzali, příčin bylo opravdu hodně, a pozitivní výsledek se po čase dostavil. Bolesti zmizely a já mohl zase normalně žít. Úleva byla obrovská. Chci tímto poděkovat paní Kvapilové za její péči o mé zdraví.

Dekuji paní Kvapilová

Kurz byl inspirující, motivující. Jako absolvent 3. stupně klasického EFTu jsem chtěl získat více informací o FasterEFTu, takže jsme se možná soustředili na jiné věci, než kdyby to byl můj první kurz, ale i tak jsem získal spoustu zajímavých informací, doporučených klih, filmů … Přirovnal bych kurz k tomu, když jsem „zamlada“ hrál na klavír a slyšel jsem hrát stejně starého syna mého učitele klavíru (virtuoz Igor Ardašev).
Do nedávna jsem se vyhýbala skákání na koni. Důvod byl jednoduchý před mnoha lety jsem si natloukla, ale hodně moc a začala se bát. Jenže před několika lety jsem si koupila mladého koně, který se po obsednutí začal tvářit tak, že on rozhodně skákat bude – na rozdíl ode mne… nájezd na malý křížek byl pro mě horor a skákat jsem se opravdu bála. Musím uznat, že nikdo a nic mě nedokázalo přesvědčit, že kdy ještě skákat budu, ale tohle mě prostě přesvědčilo. Nevím jak se to stalo, ale nebojím se, bavím se tím a znovu po tolika letech si to fakt zase užívám. Nechápu jak to funguje, ale vím že prostě funguje 🙂
Při hledání způsobů, jak urychlit klasické EFT, jsem narazil na Robertova videa. Některá z nich mě přesvědčila o účinnosti jeho technik a začal jsem je používat tak, jak jsem okoukal z videí. Současně jsem ale chtěl Robertův systém pořádně pochopit, aniž bych musel čekat, až zase zavítá do ČR. Ale víkendové kurzy pro více lidí mě příliš nelákaly. Pak jsem při procházení webů poskytovatelů Faster EFT zjistil, že Romana Kvapilová nabízí online kurz. Připadal mi výhodný, a tak jsem se na něj po krátké komunikaci zapsal. Co jsem v textových materiálech kurzu nepochopil, mi Romana K. obvykle velmi dobře vysvětila a navíc přidala spoustu svých znalostí z četby a praktických zkušeností. Velmi dobře také působila její otevřenost k přijímání poznatků ode mě jako studenta. Po dokončení kurzu jsem poskytl několik důkladných sezení kamarádovi a výsledky mě samotného příjemně překvapily. Napsal jsem o této zkušenosti na internet, a Romaně K. jsem mimoto ještě poslal několik svých poznatků, úvah a otázku navrch. A opět jsem se od ní dočkal kladně působící a přínosné komunikace. Jako bonus teď výrazně lépe chápu, co Robert na svých videích vlastně dělá. Před kurzem jsem nedokázal úplně dobře vysledovat vzorec jeho činností, a tak se raději na některá jeho videa dívám znovu – a často pouhé jejich sledování způsobí, že cítím příznaky, jako by někdo prováděl Faster EFT přímo na mě. Zkrátka, u Romany Kvapilové jsem dostal za své peníze velmi dobrou službu.
Dobrý den, Romano,

děkuji za profesionální vedení terapie. Je velmi uvolňující nemuset hlídat její průběh. Je pro mne hezké si uvědomit, že nemusím dávat pozor na to, co řeknu, abych náhodou nevzbudila kritiku a vztek- což témata ulozená hluboko v podvědomí někdy /často/ umí. Absolutně se mému egu nepodařilo svést Vás z cesty. Nejvíce na mne zapůsobil Váš monolog, který jste ke mě vedla, kdy jsem si uvědomila, co za hru se mnou hraje moje mysl. Ráda se znovu tohoto promlouvání k Duši znovu účastním.

Hodne uspechů s úctou přeje Lena

Jaké bylo sezení F. EFT? Původně jsem si nedokázala příliš představit, že budu sedět, terapeut mi bude poťukávat na spánky a já si přitom budu představovat a především prožívat nejrůznější vzpomínky a představy.První vzpomínka mi také dělala trošku problém, hlavně vybavit si pocity s ní související, ale již během chvilky lehkého poťukávání nebyl problém si situace ani nejrůznější pocity vybavit. Nebylo to nikterak nepříjemné naopak. Všechny negativní pocity- strachu, nedůvěry či smutku postupně slábly, až je vystřídal pocit klidu či radosti. Bylo zvláštní, jak moc se dají prožívat představy či modelové situace, do kterých Vás terapeut staví. Jako když se člověk ponoří do čtení knížky, která ho do svého děje naprosto vtáhla. Je těžké to popsat obzvlášť, když vím, jak skepticky se budou lidé na tento popis tvářit-sama jsem měla ještě před několika hodinami stejný názor, jako oni. Ale faktem je, že něco na této technice opravdu je a že skutečně dokáže vymazat hodně problémů z našich životů. I já F. EFT znovu využiji.
Funguje to, měla jsem kontakt s pavoukem:) Objednám maminku, má stejný problém. Alena
Dobrý den paní Romano, moc díky za přáníčko. Tak jsem si našla na Vašich stránkách můj příběh 🙂 … fotečku můžete přidat(třeba se mi líbí z 2.3.jak se tak pěkně tváří 🙂 ) a budu ráda, když tam ještě dopíšete, že nejen že se podařilo otěhotnět, ale vyťukala se i má až „chorobná touha“ po holčičce. Už když mi řekli pohlaví na UZ, tak mi to nebylo líto a vlastně jsem Jášovi vděčná, že přišel na svět on a ne holčička, že mám důkaz, že jsem se z bludného „kruhu touhy“ dostala.Cítím se zas svobodně, jako když jsem porodila svého prvního syna a vůbec nehodnotila pohlaví … a vnímala ho takového jaký je bez toho, že by něco pro mě nesplňoval.Je mi spíš líto, že jsem si to nezpracovala dřív – už po druhém dítěti, ale zase na sebe pyšná, že jsem to dokázala alespoň teď :-).Jsem teď opravdu šťastná a spokojená i s šestým chlapečkem :-). Jinak tu alergii na spermie jsem měla potvrzenou v krvi(hodnota by fyziologicky neměla být žádná, ale toleruje se max.do 70 a já měla opravdu vysokou hodnotu 190! – doktor navrhoval buď ten styk v plod.dnech nebo spíš podstoupit IUI(inseminaci- aby se obešel čípek děložní), ale to jsme odmítli…, třeba by i toto někoho zajímalo, že ťukáním se vylepší i tento problém 🙂 ). Mějte se krásně, pa pa Ditka P.