Neschopnost radovat se

Čvc 14, 2014
Publikoval: Romana Kvapilová
1764 přečtení

Ať se stalo cokoli sebeúžasnějšího, včetně splněných snů, nebyla se klientka schopná z toho radovat. Někde uvnitř pociťovala strach, že se něco pokazí, že hrozí nebezpečí, že o to přijde, nebo že to není takové, jak to na první pohled vypadá.

Během ťukání jsme se dostaly nejdřív ke vzpomínce na její první zaměstnání, kde při nástupu dostala příslib, že po zapracování dostane dvojnásobný plat. Šlo tenkrát o to, že měla nahradit stávajícího zaměstnance, který odcházel do důchodu, nabídka byla velmi nízký plat s tím, že po odchodu svého předchůdce bude k platu přičten celý jeho plat. To už byl zajímavý výdělek. Když pracovala první měsíc sama, a když pak uviděla svou výplatní pásku, zjistila, že její ohodnocení bylo navýšenou pouze o padesát haléřů na hodinu. Bylo tam velké zklamání a okamžitě práci opustila. Další vzpomínka, po oťukání té první byla na jejího otce, který jí přislíbil za nějakou podmínku, že jí splní její sen, zvířecího kamaráda. Ale přes to, že ona podmínku splnila, tak se nakonec nikdy nedočkala. Hned další byl také jeho slib a stejný scénář. Uvědomila si, že kdykoli se přiblížila ke svému snu, následovalo velké zklamání a nyní se už podvědomě bojí, že nic z toho, co se jí přihodí, nebo nabídne, báječného nebude nakonec pravda.

Oťukaly jsme všechna ta zklamání, na která si vzpomněla.Ví jak pracovat s dalšími vzpomínkami, až se objeví. Na výsledek terapie jsme nečekaly ani pět minut. Ozval se telefon a ona evidentně dostala dobrou správu a teprve po chvíli si uvědomila, že skoro poskakuje radostí.