Problémy s otěhotněním

Čvc 17, 2014
Publikoval: Romana Kvapilová
2529 přečtení

Je mnoho případů, kdy početí nebrání žádné zdravotní důvody, oba rodiče jsou zdrávi a přesto se ne a ne miminko povést. Nebo se nalezne náhradní řešení, jak zdravotní zábrany překonat třeba umělým oplodněním, v cestě by nemělo již stát nic a stále se to nedaří.

Po dlouhé době snažení se rodiče vzdají a rozhodnou se pro osvojení, adopci. Přivezou si miminko, nebo větší ratolest, dům je ho najednou plný, maminka se rozplývá štěstím…a najednou je to tady! Když už tu možnost nečekají, ani tomu nevěnují pozornost, najednou se to podaří. PROČ?

Někdy se stane, že už z prvního nezdaru je plánující maminka zklamaná, začne mít obavy. Nebo již delší dobu po miminku touží a do té doby to nebylo možné z jiných důvodů, jako nesouhlas, nebo nepřítomnost partnera, nedostatečné zázemí, kariera,  a podobně. To vše způsobilo stres. Podvědomí nevyhodnocuje co chcete, ale jaký emocionální dopad má situace. Pokud vám jakákoli myšlenka na dítě vyvolá nepříjemné pocity, i když jsou spojeny s tím, že toužíte a nemáte, uzná za vhodné, že dítě je příčinnou stresu a tedy není dobré si ho „pořídit“.

Když potom maminka zažívá hezké chvíle s nevlastním dítětem, opakují se příjemné emoce, stres z nesplnění touhy vymizí, najednou se situace pro podvědomí změní a on přepíše své staré programy na ochranu a situaci vyhodnotí znovu.

Někdy se dostanete do stresu i v případě, že vám lékař sdělí, že otěhotnění je možné, ale šance je z nějakého důvodu menší, nebo přinese těhotenství nějaká rizika pro vás nebo dítě. Nebo si pamatujete, že ve vaší rodině nějaký problém byl. To vše ve vás může vyvolávat strach, nejistotu, beznaděj a jiné emoce.

Technikami Faster EFT se tyto emoce odstraní, aby se mohly rozpadnout sebezáchovné programy podvědomí, které početí brání. Budoucí maminka se naučí, jak kdykoli eliminovat nově vzniklé pochybnosti.