Závislosti

Čvc 15, 2014
Publikoval: Romana Kvapilová
2686 přečtení

Ke každé závislosti vede pěšinka vyšlapaná emocemi a stresem

Možná jste svou první cigaretu, nebo první skleničku alkoholu ochutnali jen ze zvědavosti, ale jedno užití návykové látky nemohlo vést k závislosti.

Až vaše emoce vás přiměli opakovat zkušenost, která vám nějak měnila situaci, vnímání, sebehodnocení.

V mnoha případech jde o pocit přijetí společností, který užívání nastartuje v mladistvém věku, kdy kamarádi kouří, a popíjení na akcích je součástí zábavy. Kdyby jste si nedali také, ostatní by se vám mohli smát, nebo ještě něco horšího. Tady je příčinou strach z posměchu a odmítnutí.

Později si začnete všímat, že droga mimo pocit, že jste právoplatným členem společnosti, nebo že se blížíte dospělosti napodobováním jejich zlozvyků také svými účinky přináší zlepšení nálady, potlačuje negativní emoce, vytěsňuje starosti, přináší nové pocity, pomáhá vám odhodit zábrany a řešit situace jinak.

Hromadící se stres během života vás snadno stáhne k těmto jednoduchým únikům, past se uzavírá. Když už jste opravdu závislí na té které droze, každý pokus o vymanění se sebou přináší další stres, který když se sečte se všemi předchozími, nabyde obrovských rozměrů a znovu a znovu vás stahuje zpátky k tomu tak snadnému úniku. Přichází pocity bezmoci a beznaděje, pocit viny apod.

S pomocí faster EFT se nejprve zbavíte toho nejpalčivějšího stresu, který vás vede pokaždé k užití drogy, aby se eliminovaly důvody, pak se zbavíte i stresu spojeného se samotným odvykáním a pak se zbavíte návyku jako takového (někdy zmizí i sám od sebe už v průběhu). Je možné i kombinovat s běžnými odvykacími kůrami jako psychická podpůrná část léčení.